Loading...

برخورد با مزاحمت های جلسه

/, مدیریت پروژه/برخورد با مزاحمت های جلسه

برخورد با مزاحمت های جلسه

برخورد با مزاحمت های جلسه

با استفاده از توصیه های زیر می توانید با موفقیت کامل از دست افرادی که سعی دارند کنترل جلسه را در دست بگیرند خلاص شوید :

 

 • افراد حمله کننده با بیان نظریات و توضیحات کنایه آمیز و نیش دار توجه حاضران را از شما سلب و به خود معطوف می کنند و بدین وسیله قدرت شما را در اختیار خود می گیرند .
  هنگام برخورد با این مسئله روش زیر را امتحان کنید :

  نقطه توجه (تمرکز) آن ها را با درخواست از آن ها برای تبادل نظر با سایرین ، آشکار و برجسته کنید اغلب آن ها از این که نظرشان مؤدبانه رد شده است شرمنده خواهند شد .

 • افراد انحصار طلب ، سخنان را قطع می کنند ، حرف های نامربوط می زنند و فکرشان را تکرار می کنند زیرا آن ها فقط از شنیدن حرف های خود لذت می برند . در مقابل با این افراد روش زیر را امتحان کنید :

  منتظر بمانید تا برای تنفس از جلسه خارج شوید . آن ها را با صدا کردن اسمشان متوقف کنید و به آن ها هشدار دهید که نظرشان را گفته اند ، و بلافاصله از افرد دیگری دعوت کنید تا در مورد موضوع مطرح شده اظهار نظر کند .

 • افراد شکاک و دیر باور همه ی کار های شما و یا گفته های دیگران را غلط می پندارند و تمام اشتباه ها و تقصیر ها را به گردن فرد دیگری می اندازد . در مقابل با این افراد روش زیر را امتحان کنید :

  قبل از شروع جلسه با آن ها دوستانه صحبت کنید و قاطعانه رفتار مورد انتظارتان را بیان کنید . اگر در این روش شکست خوردید ، حرف آن ها را با بیان این که شما به دنبال راه حل هستید نه انتقاد قطع کنید . سپس از آن ها بخواهید همکاری کنند .

 • افرادی با مطرح کردن موضوع های بی ربط که جز اتلاف وقت ثمر دیگری ندارد تلاش می کنند توجه دیگران را از موضوع اصلی منحرف و معطوف موضوع دیگری کنند . در برخورد با این افراد روش ذیل را امتحان کنید :

  با قاطعیت صحبت های آن ها را قطع و هدف جلسه را دوباره بیان کنید و از آن ها بخواهید به سؤالی پاسخ دهند که توجه آن ها را به موضوع اصلی معطوف می کند .

 

 

 

 

نویسنده : مسعود زمانیها

با معمار نمونه همراه باشید

 

2019-10-04T18:12:24+03:304th اکتبر, 2005|۰ Comments
0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اشاره به موضوع
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

گروه معماری و دکوراسیون داخلی مسعود زمانیها

طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس و فاخر معماری و معماری داخلی

اطلاعات تماس

Phone: 0098 - 21 - 26416252

Mobile: 0098 - 912 - 1045329

Web: http://nemoneh.com