Loading...

گنبد هالیوود

گنبد هالیوود

پوسته جدید گنبد هالیوود

طرح آمفی تاتر شامل یک نو گنبد جدید ، سیستم دیجیتال پیشرفته تقویت صدا و یک فضای بزرگ برای اجرای برنامه می باشد . جناحین گنبد با الهام از گنبد اولیه هالیوود که در دهه بیست ساخته شده بود ، به صورت پله پله ای طراحی شده است، در پشت طرفین گنبد فضاهای جنبی مورد نیاز جهت اجرای برنامه قرار گرفته است.

گروه معماری Fung و Hodgetts به منظور حفظ و بازسازی تاریخچه غنی یکی از نمادهای شهر لوس آنجلس یعنی بزرگترین آمفی تاتر طبیعی در ایالات متحده آمریکا که پوسته ای منحنی شکل و سفید و کرم رنگ است ، طرح جدیدی ارائه داده اند. این طرح به منظور تحقق بخشیدن به خواسته های سازندگان آن در جهت رسیدن به کلاس جهانی در زمینه تکنولوژی پیشرفته آکوستیکی می باشد.

طرح آمفی تاتر شامل یک نو گنبد جدید ، سیستم دیجیتال پیشرفته تقویت صدا و یک فضای بزرگ برای اجرای برنامه می باشد . جناحین گنبد با الهام از گنبد اولیه هالیوود که در دهه بیست ساخته شده بود ، به صورت پله پله ای طراحی شده است، در پشت طرفین گنبد فضاهای جنبی مورد نیاز جهت اجرای برنامه قرار گرفته است.

سه برج در قسمت بیرونی گنبد قرار گرفته اند که بلندگوها را که به صورت عمودی چیده شده اند را نگه میدارند . این برجها در قسمت پایین گنبد جهت تکمیل فرم بیضی شکل و همچنین کنترل حرکت یکپارچه فرم قوسی گنبد (سایه بان) ، فرمی حلقه وار به خود گرفته اند .

بعلاوه جهت نگه داشتن تجهیزات آکوستیکی با بالاترین کیفیت صدا ، طرح جدید آمفی تاتر سطح محوطه نمایش را تا ۳۰% افزایش می دهد ، تا جوابگوی تعداد اجرا کننده گان ارکستر سمفونی باشد (قبل از این بازسازی ، تعدادی از موزیسین ها مجبور بودند که بیرون از فضای گنبد به اجرای برنامه بپردازند ) توسعه فضای سقف گنبد و ساختن فرم بیضی شکل معلق که با حالتی نمایشی جا به جا می شود ، ارتفای فضای سن را به ۶۰ فوت افزایش می دهد .

راه حل معماران طرح جدید جهت ساختن پوسته ای جدید برای گنبد با الهام گیری از گذشته پربار و با شکوه و پرزرق و برق آمفی تاتر قدیمی می باشد . جهت رسیدن به چنین دیدگاهی ، معماران طرح یک سری تجهیزات آکوستیکی مهندسی رو طراحی کرده اند ، شاخصترین این تجهیزات یک سایه بان عضیم آکوستیکی می باشد که همچون حلقه ای بیضی شکل بر بالای سن معلق است و صدا را از تمام قسمتهای سن انعکاس میدهد .

ردیفی از منابع نورانی در اطراف این حلقه بیضی شکل قرار گرفته اند که مطابق با نوع موزیک تغییر می کنند ، تکنولوژی به کار رفته در سایبان آکوستیکی به اجرا کنندگان این امکان را می دهد که صدای هم دیگر را از دیگر نقاط سن بشنوند ، که چنین امری قبلا امکان نداشت ، تجهیزات صوتی و نوری در بالای این سایه بان آکوستیکی قرار گرفته اند که برای اجرای برنامه ها می توانند به کار روند .

شروع ساخت : اکتبر ۲۰۰۳

پرده برداری گنبد جدید هالیوود در تابستان ۲۰۰۴

اجرای این گنبد به عهده فرمانداری منطقه لوس آنجلس و گروه ارکستر سمفونی لوس آنجلس می باشد .

معماران طراح : Hodgetts + Fung

معماران اجرایی طرح : Gruen Associates

طراحی آکوستیک : Jaffe Holden Acoustics

 

 

نویسنده : مسعود زمانیها

با معمار نمونه همراه باشید

 

2019-10-02T21:54:32+03:301st اکتبر, 2004|Tags: , , , |۰ Comments
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اشاره به موضوع
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

گروه معماری و دکوراسیون داخلی مسعود زمانیها

طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس و فاخر معماری و معماری داخلی

اطلاعات تماس

Phone: 0098 - 21 - 26416252

Mobile: 0098 - 912 - 1045329

Web: http://nemoneh.com