Loading...

طبقه‌بندي مكانهاي ورزشی

//طبقه‌بندي مكانهاي ورزشی

طبقه‌بندي مكانهاي ورزشی

طبقه‌ بندی مكانهای ورزشی

ـ مجموعه ورزشی

به طور طبيعي جامع ترين واژه براي يك مكان ورزشي «مجموعه ورزشي» است . اين مكان بايد به گونه‌اي باشد كه انواع ورزشهاي ميداني ، توپي ، شنا ، رزمي ، قايقراني ، سالني ، سواركاري و … در آن وجود داشته باشد .

ـ مجتمع ورزشی

به مكاني گفته مي‌شود كه در آن امكانات لازم براي انواع ورزشهاي ميداني و فعاليتهاي ورزشي كه در مكانهاي سرپوشيده روباز انجام مي شود ، وجود داشته باشد .

ـ ورزشگاه

به هر نوع مكان ورزشي مي توان «ورزشگاه» گفت به طور كلي ، ورزشگاه به مكاني اتلاق مي‌شود كه در آن، امكانات انواع ورزشها و حداقل چند ورزش وجود داشته باشد .

ـ باشگاه ورزشی

به مكاني اتلاق مي شود كه توسط سازمان‌هاي دولتي و يا بخش خصوصي به منظور اشاعه ورزش به وجود آمده باشد و افراد علاقمند را به عضويت بپذيرد . باشگاه ورزشي هويت و موقعيت اجتماعي دارد و تيمهايي را براي شركت در مسابقات بين باشگاهي در ورزشهاي گوناكون معرفي مي‌كند .

ـ استاديوم ورزشی

مكاني ورزشي است كه معمولاً در اطراف يك ميدان بازي (فوتبال و دو ميداني) به وجود مي‌آيد . دور تا دور ميدان جايگاهي براي تماشاگران ساخته مي‌شود و زير جايگاه هم ممكن است مكانهاي سرپوشيده ورزشی تعبيه شود .

ـ سالن ورزشی

در بسياري از نقاط سالنهاي تك منظوره براي برگزاري ورزشهاي رزمي ، ژيميناستيك ، تنيس روي ميز ، آمادگي جسماني ، واليبال و بسكتبال و … نورد استفاده قرار مي‌گيرد .

ـ زمين ورزشی

رايج‌ترين مكان ورزشي است كه در شهر ها و روستاهاي كشور وجود دارد . زمين مذكور مسطح است و از سوي بخش خصوصي و يا شهرداري به طور موقت به ورزش نوجوانان اختصاص داده مي شود . به طور كلي مكان ورزشي است كه به طور مسحط باشد و در آن ورزشهاي خاصي انجام پذيرد .

 

 

نویسنده : مسعود زمانیها

با معمار نمونه همراه باشید

 

2019-10-03T12:07:02+03:302nd اکتبر, 2004|Tags: , , , , |۰ Comments
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اشاره به موضوع
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

گروه معماری و دکوراسیون داخلی مسعود زمانیها

طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس و فاخر معماری و معماری داخلی

اطلاعات تماس

Phone: 0098 - 21 - 26416252

Mobile: 0098 - 912 - 1045329

Web: http://nemoneh.com