Loading...

آشپزخانه های معاصر

//آشپزخانه های معاصر

آشپزخانه های معاصر

آشپزخانه های معاصر – Contemporary kitchen –

آشپزخانه های امروزی نقشی را که غذای خوب در بهبود زندگی انسان به عهده دارد جدی می گیرند . اهمیت ندارد که چقدر جامعه به سوی تکنولوژی پیش برود ، مردم باز هم به دنبال راههایی هستند تا به ابتدایی ترین شکل تغذیه شوند . بنابر این آشپزخانه ی مدرن دژی است نه فقط کارآمد ، بلکه تغذیه کننده .

زمانی به کنجی تاریک و دور افتاده در پشت خانه تنزل یافته بود ، اکنون آشپزخانه بخشی از مرکز خانه است ، مکانی از سرزندگی و نور . آشپزخانه های مدرن همیشه در برابر بقیه فضا های اصلی زندگی به شکل باز قرار دارند ، و فقط با یک پیشخوان ، درب مات کشویی ، یا جداسازی متحرک تفکیک شده اند .

ارزش والای غذا به عنوان منشا تغذیه ، طراحی آشپزخانه را در بسیاری از جنبه ها تحت تاثیر قرار می دهد . هود ها و اجاق های رومیزی بسیار بزرگ معادل های مدرن اجاق های بزرگ آشپزی قرون گذشته شده اند .

در حقیقت وسایل زندگی از همه نوع برای دوام طولانی تر ساخته می شوند ، در مقایسه با یخچالها و اجاق های در رده ی صنعتی که مطابق مد روز می شوند .

به دلیل اینکه شیوه های زندگی ، غیر رسمی تر و با پذیرایی کمتر شده است ، طراحی آشپزخانه دیگر فعالیتی انفرادی نیست ، بلکه کاری گروهی است – لذا شهرت این مکان ویژه ، مکان ملاقاتی است که افراد را برای آماده سازی غذا و گفتگو گرد هم می آورد . در آشپزخانه کوچک ، یک میز کار یا تخته ی ساطوری چرخدار برای مقاصد یکسان به کار می روند .

مواد شیک و بادوام نماد آشپزخانه های مدرن و استیل در ردیف محجوب ترین انتخاب برای وسایل خانگی ، تجهیزات کابینت ، و بسیاری سطوح دیگر می باشد . جالب است که ظاهر رسمی استیل اغلب کنار موادی قرار می گیرد که نماد آشپزخانه های خانگی گذشته هستند ، مثل چوب های مرغوب و سنگ های طبیعی بدون جلا . شیشه و آینه نیز بوسیله طراحان آشپزخانه که از آنها برای نیرومندتر کردن محیطی باز استفاده می کنند ، مورد توجه قرار گرفته است .

آشپزخانه ها می توانند برای آرشیتکت ها و طراحان داخلی ، که بیشتر استفاده را از عناصر بسیار کاربردی آشپزخانه ها می برند ، هیجان انگیزترین مکان خانه باشند ، یا به شکل تبدیل آنها به اثری هنری یا بوسیله تبدیل آنها به ابتدایی ترین مکان .

خلاقیت در هر چیزی ممکن است گروهی از قفسه ها که به عنوان ساختار کوبیستی بیان شده است ، یک بار غذای حاضری که یاد آور یک بشقاب پرنده است ، یا شیر آلات و اتصالات لوله های که بیشتر به یک مجسمه شباهت دارند تا لوله کشی .

 

 

نویسنده : مسعود زمانیها

با معمار نمونه همراه باشید

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اشاره به موضوع
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

گروه معماری و دکوراسیون داخلی مسعود زمانیها

طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس و فاخر معماری و معماری داخلی

اطلاعات تماس

Phone: 0098 - 21 - 26416252

Mobile: 0098 - 912 - 1045329

Web: http://nemoneh.com