Loading...

اتاق های غذاخوری معاصر

//اتاق های غذاخوری معاصر

اتاق های غذاخوری معاصر

اتاق های غذاخوری معاصر – Contemporary dining area –

طراحی اتاق غذاخوری دیگر امری ساده نیست . این روزها راه کارهایی که متناسب با افراد و خانواده های خاص در نظر گرفته شده ، جایگزین فرمول های کهنه شده است . رویکردی مدرن به طراحی افراد را به تصمیم گیری برای خودشان بر سر انکه غذاخوری چگونه باید باشد فرا می خواند .

زمان طراحی اتاق غذاخوری کلیشه ای بود . یک لوستر چند شاخه آویخته ، ترجیحا کریستال ، در بالای یک یک میز سلسه مراتبی که با صندلی های با بخش تحتانی نرم و پشتی سخت احاطه شده بود ، با صندلیهای دسته دار در بالا و پایین که بر صندلی های کناری برتری داشتند و بوفه ی عظیم تکی در برابر دیوار مثل یک پیشخدمت ساکت و قابل اعتماد قرار داده می شد .

وقتی اتاق غذاخوری مدرن خود را طراحی می کنید . قالبها را کنار بگذارید و ابتدا در نظر بگیرید که می خواهید وقت غذا چقدر رسمی یا غیر رسمی باشد ، و یا چقدر لذت بخش یا سریع باشد . آیا هدف ترویج صمیمیت در میان مصاحبان در حین غذا خوردن است ؟ یا افزودن لذت یک منظره جذاب افق ارجحیت دارد ؟

وقتی چندین سئوالاتی پاسخ داده شد ، طراحی می تواند فضایی را برای ایجاد تاثیر مورد نیاز تحت کنترل بگیرد . تنها قرار دادن یک میز برروی قالیچه ، جزیره ای را ایجاد می کند که تمرکز را به درون می کشد ، بنابر این تجربه غذا خوردن رابطه ای بیشتر با گفتگو دارد تا تماشای مناظر . نورپردازی نیر تاثیر قدرتمندی روی روحیه و ارتباطات اجتماعی دارد .

اتاق های مدرن مجلل جاییکه غذا خوردن واقعه ای با شکوه است مناسب افرادی که از پذیرایی تجمل آمیز لذت می برند می ماند . از برخی جهات این محیط های داخلی یاد آور اتاقهای غذاخوری رسمی دیروز هستند ، ولی با مبلمان مدرن و معماری آنده نگرانه .

امروزه ، گرچه اتاقهای غذاخوری عموما بیشتر به سمت بقیه خانه باز هستند ، و بوفه تکی مورد نیاز حالا در فرورفتگی دیوار قرار گرفته یا – حتا بهتر – با یک وسیله توکار شیک جایگزین شده است .

بشتر تغییرات در طراحی اتاق های غذاخوری مدرن از تغییر اصلی در زندگی ایجاد می شود . مردم علاقه به زندگی در شتاب دارند ، نه تنها ، کمتر احتمال دارد مثل گذشته پیشخدمت داشته باشند تا پذیرایی باشکوهی را ترتیب دهند ، بلکه بسیاری فضای خودمانی و آرام را ترجیح می دهند .

بنابر این اکثرین مطلق غذا ها که در خانه خورده می شوند در محیط غذاخوری غیر رسمی مصرف می شوند ، مثل کنجی با یک میز کافه ای و یک نیمکت . حتا آن هم ممکن است برای غذاهای سبک و سریع خیلی رسمی باشد ، که در چهارپایه ای مدرن در کنار پیشخوانی بلند مجاور آشپزخانه با لذت بیشتری خورده می شوند .

 

 

نویسنده : مسعود زمانیها

با معمار نمونه همراه باشید

 

2019-10-01T20:52:32+03:301st اکتبر, 2003|Tags: , , , |۰ Comments
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اشاره به موضوع
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

گروه معماری و دکوراسیون داخلی مسعود زمانیها

طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس و فاخر معماری و معماری داخلی

اطلاعات تماس

Phone: 0098 - 21 - 26416252

Mobile: 0098 - 912 - 1045329

Web: http://nemoneh.com